Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

  • Ana Sayfa
  • Hizmetlerimiz
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiye konusunda Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları, Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı ve Poliçesi için bizi arayın.

Semih Sigorta olarak Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiye, Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları, Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı ve Poliçesi için bizi arayın.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında yer alan siz, eşiniz ve çocuklarınızın anlaşmalı özel hastanelerden fark ücreti ödemeden faydalanmanıza imkan veren bir sigorta ürünüdür. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile sağlık giderlerinizi düşürebilir ve  SGK kapsamında sunulan sağlık hizmetlerine daha yüksek bir standartta ulaşabilirsiniz. Bu sigorta ürünü ile Sağlık Bakanlığı ruhsatında tanımlı tüm branşlardan ve SGK anlaşması kapsamındaki hekimlerin sunduğu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Yani aradığınız doktora bütçenizi zorlamadan ulaşabilmenin konforunu yaşayabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamına Neler Girer?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda ayakta tedavi teminatı ve yatarak tedavi teminatı bulunur. Sigortanız şu teminatları kapsar;

Sigortanızın başlangıç tarihinden itibaren geçirdiğiniz rahatsızlıklar için muayene olmanız, radyoloji, tahlil, fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleriniz poliçe kapsamındadır. Tedavi giderleriniz poliçenizde belirtilen limitler dahilinde karşılanır. Aşı ve ilaç masraflarınız ise poliçe kapsamı dışındadır.

Sigortanızın başlangıç tarihinden itibaren geçirdiğiniz bir rahatsızlık için hastane yatışı ya da cerrahi yatış, acil sağlık durum giderleri ve küçük müdahaleler yatarak tedavi teminatı ile güvence altına alınır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tedavi görmek istediğiniz hastaneyi ve doktorunuzu seçtiniz. Sıra hasta kayıt işlemlerinde. Bu aşamayı da kolaylıkla tamamlamak için sigortanızın teminatı ile ilgili bazı bilgilere sahip olmanız faydalı olabilir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı yaptırırken ve bundan faydalanacağınız zaman aklınızda bulundurmanızda fayda bulunan birkaç konu vardır. Sigortanızdan yararlanırken hiçbir problemle kaşılaşmamanız için bilmeniz gereken konular şunlardır;

- Tamamlayıcı sağlık sigortanızın geçerli olabilmesi için SGK’nın sağladığı Genel Sağlık Sigortanızın aktif olması gerekir.
- Poliçe teminatları sadece poliçede ismi belirtilen kişileri kapsar.
- Anlaşmasız kurumlarda gördüğünüz tedaviler poliçe teminatına dahil değildir.  

Fark Yok Tamamlayıcı Sağlık Sigortası başvurunuz sırasında ya da öncesinde bir hastalık tanısı konulmuş ya da tedavi uygulanmışsa bunlar poliçe kapsamı dışında tutulur. Sadece SGK tarafından karşılanan sağlık hizmetleri teminat altına alınır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Var Mı?

SGK’lıysanız ve 60 yaşın üstü değilseniz bu sigorta ürününden faydalanabilirsiniz. 60 yaşından sonra da Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın kolaylıklarından faydalanabilmek için 55 yaşınızda veya daha önce bu sigorta poliçesini başlatabilirsiniz. İlk defa sigortalandığınız ve 60 yaşa kadar kesintisiz olarak sigortanız devam ettiği takdirde 60 yaşınızdan sonra da Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın güvencesine sahip olabilirsiniz. Üst yaş sınırı bulunmakla birlikte alt sınırın olmadığını söyleyebiliriz. Yenidoğan bebeğiniz 14 günlük olduktan sonra kendisi için sigorta poliçesi düzenletebilirsiniz. Bebeğinizin de sağlığını daha ilk günlerden güvence altına almanın huzurunu yaşayabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortamı Yaptırdım Peki Ya Sonrası?

Tedavi masraflarının sağlık seçimlerinizi etkilememesi için MAPFRE Sigorta Fark Yok Sağlık Sigortası ile hep yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bu sürede aklınıza gelebilecek bazı soruların cevaplarını sizin için derledik;

- Poliçe kapsamına giren tedavileriniz için SGK kapsamındaki doktor muayenelerinizde ödemekle yasal olarak yükümlü olduğunuz küçük bir ücret dışında ödeme yapmazsınız.
- Poliçenizin geçerlilik süresi başlangıç tarihinden itibaren 1 yıldır.
- Prim ödemeleriniz karşılığında makbuz alabilir ve bununla vergi indiriminden yararlanabilirsiniz.
- Poliçe priminizi kredi kartı ile ödeyebilir. Dilerseniz peşin ödeme ya da 9 eşit taksit imkanından faydalanabilirsiniz.
- Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları Nelerdir?
- Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları Nelerdir?
- Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile siz, eşiniz ve çocuklarınız anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından en ekonomik şekilde faydalanma şansına sahip olursunuz. Hatta SGK kapsamında ödenen estetik cerrahi, kozmetik ve diyetisyen masraflarınız da karşılanır. Ancak bazı özel durumlar poliçe kapsamınıza girmez;

- Poliçeniz yurt dışı tedavi masraflarınızı karşılamaz. Sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir.
- Gözlük, çerçeve, cam, lens ve bunlarla ilgili masraflarınız karşılanmaz. Ancak göz muayenesi ve poliçenizin başlangıç tarihinden önce var olmayan, SGK’nın onayladığı göz ameliyatlarınız teminat altındadır.
- İlaç ve aşı gibi medikal harcamalarınız ve sağlık raporu kapsam dahilinde değildir.

Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faylananabilmeniz için SGK teminatına sahip olmanız gerekir. Özel Sağlık Sigortası’nda ise SGK’lı olma şartı aranmaz. Bu iki sağlık sigortası ürünün teminat türü ve geçerli olduğu hastaneler farklıdır.

Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Teklif Alın


Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tavsiye konusunda Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları, Konya Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı ve Poliçesi için bizi arayın.