Özel Sağlık Sigortası

  • Ana Sayfa
  • Hizmetlerimiz
  • Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası

Konya Özel Sağlık Sigortası ve Konya En İyi Özel Sağlık Sigortası, Konya Özel Sağlık Sigortası Ücretleri, Konya Özel Sağlık Sigortası Fiyatları, Konya Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır, Konya Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar konusunda bilgi için bizi arayın.

Konya Sigorta Şirketi Semih Sigorta olarak Konya Özel Sağlık Sigortası, Konya En İyi Özel Sağlık Sigortası, Konya Özel Sağlık Sigortası Ücretleri, Konya Özel Sağlık Sigortası Fiyatları, Konya Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır, Konya Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar konusunda araştırma yapıyorsaniz lütfen bizi arayın.

Neden Özel Sağlık Sigortası Yaptırmalısınız?

Hayatta bazen beklenmedik sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu sorunlar bazen maddi bazen de sağlıkla alakalı olabiliyor. Atalarımız her zaman, sağlığın önemini vurgulayan ve sağlığımıza bir şey olmasındansa maddi olarak zarara uğramanın yeğlenebileceğine dair öğütler vermiştir ve bu konuda “Cana geleceğine mala gelsin.”, “Her işin başı sağlık.”, “Sağlıktan büyük zenginlik yoktur.”  gibi atasözleri söylemişlerdir.

Özellikle, coronavirüs ile mücadele ettiğimiz ve evimizde kalarak önlem aldığımız şu günlerde sağlığın önemini bir kez daha anladık. Dünyada ve ülkemizde birçok insanın hayatını etkileyen coronavirüs sağlığımıza dikkat etmemiz gerektiğini ve sağlıktan daha önemli hiçbir şey olmadığını bizlere bir kez daha hatırlattı.

Hayatınızı maddi olarak güvence altına almak;  gelecek kaygısını azaltıyor, daha umutlu ve kendine güvenen bireyler olmanızı ve hayallerin gerçekleşeceğine dair daha umutlu olmanızı sağlıyor. Peki tüm bunların yanında sağlığınıza bir şey olma ihtimaline karşı bir önlem alıyor musunuz?

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel Sağlık Sigortası, poliçe sahibinin hastalıklar ve kazalar sonucu meydana gelen sağlık giderlerinin karşılanması için hazırlanan sağlık sigortası ürünüdür. Sağlığınıza dikkat ettiğinizi ve başınıza bir şey gelmeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz ancak hayat her zaman planlandığı gibi ilerlemiyor. Bazen tüm tedbirleri almış olsanız da başınıza kazalar veya hastalık gelebiliyor. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak; sizi hem maddi hem manevi olarak yıpratabilir. Geleceğinizi güvence altına almaya sağlığınız ile başlayabilirsiniz. Unutmayın ki sağlığınız olmadan elinizdeki hiçbir şeyin değeri yoktur. 

Düşük Bütçe, Yüksek Standart İmkanı

Özel sağlık sigortası, herhangi bir hastalık ya da kaza durumunda sizi tüm masraflardan kurtarırken, iyi koşullarda tedavi olmanızı sağlar. Bunun yanında hastalığınız boyunca ihtiyaç duyacağınız ilaç, tedavi vb. giderlerini de zorlanmadan karşılama olanağı sunar.

İyi standartlarda, sizinle özel olarak ilgilenilen bir ortamda, maddi olarak sarsılmadan tedavi olmak hastalık sürecinizi olabilecek en iyi şekilde geçirmeniz için gerekli tüm koşulları oluşturacaktır. Çoğu rahatsızlıkta moralin yüksek olması oldukça önemlidir. Maddi olarak rahat olma ve iyi bir tedavi süreci moralinizin yüksek olmasını da katkı sağlayacaktır.

Sağlık sigortası yaptırırken dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Sağlık sigortasında sigorta yaptıracak kişinin beyanı esas alınmaktadır. Bu yüzden talepte bulunan kişinin sigorta şirketini yanıltıcı beyanda bulunmaması gerekir. Yanıltıcı beyanda bulunulması ya da buna neden olacak şekilde sessiz kalması sigorta şirketine sözleşmeden cayma hakkı verecektir.

Sigorta yaptıracak kişi tarafından sigorta şirketi ile karşılıklı mutabakata vardıktan sonra kabul edilen poliçenin ücreti ödenir. Poliçede muafiyet, indirim veya ek prim uygulaması var ise bunun sigorta yaptıracak kişi tarafından detaylı bir şekilde bilinmesi gerekmektedir.

Poliçede sunulan teminatların kapsamının tam olarak öğrenilmesi böylece sigorta şirketinin ve sigortayı yaptıracak kişinin üzerlerine düşen yükümlülükleri öğrenmesi için poliçeyi ve eklerini okuması gerekmektedir.

Sağlık Sigortası poliçelerinde teminat ne zaman başlar?

Sigortalının sorumluluğu, poliçenin ilk taksidinin ödenmesinden itibaren başlar. Sigorta, poliçede başlama ve sona erme tarihleri olarak yazılan günlerde, aksi kararlaştırılmadıkça, Türkiye saati ile öğleyin saat 12. 00'de başlar ve öğleyin saat 12.00'de sona erer.

Tedavi sürecinde teslim edilmesi gereken belgeler nelerdir?

Sigorta ettiren veya sigortalı kaza veya hastalık sonucu ödenmesi gereken muayene, tedavi, ilaç ve hastane masraflarını gösteren belgelerin asıllarını veya asıllarından şüpheyi davet etmeyecek suretlerini tedaviyi yapan hekim veya hastane tarafından doldurulacak şirket ihbar ve tedavi formları ekinde teslim etmekle yükümlüdür.

Hangi sağlık harcamaları poliçe kapsamı içindedir?

Sağlık sigortası başlangıç tarihinden sonra oluşan hastalık ve kazalara ilişkin harcamalar, poliçe özel ve genel şartları ve istisnalarında tanımlandığı şekilde kapsam içinde olup, teminatlar dâhilinde karşılanmaktadır.

Teminat dışı kalan haller nelerdir?

Sigortalının intihara teşebbüsü nedeniyle meydana gelebilecek hastalık veya yaralanma halleri ile esrar, eroin gibi uyuşturucuların kullanımı teminat dışı kalan hallerdir.

Semih Sigorta olarak Özel Sağlık Sigortasında; Konya Ethica Sigorta, Konya Anadolu Sigorta, Konya Allianz Sigorta, Konya Ak Sigorta, Konya Sompo Japan Sigorta, Konya HDI Sigorta, Konya NEOVA Sigorta, Konya Türk Nippon Sigorta, Konya Unico Sigorta Poliçelerini kesiyoruz.

Teklif Alın


Konya Özel Sağlık Sigortası ve Konya En İyi Özel Sağlık Sigortası, Konya Özel Sağlık Sigortası Ücretleri, Konya Özel Sağlık Sigortası Fiyatları, Konya Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır, Konya Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar konusunda bilgi için bizi arayın.