Erken Katılım Emeklilik Planı

  • Ana Sayfa
  • Blogs
  • Erken Katılım Emeklilik Planı

Erken Katılım Emeklilik Planı

Erken Katılım Emeklilik Planı

Artık 18 yaşın altındakiler de BES’lenebiliyor! Siz de 18 yaş altı çocuk ve gençlerimizin geleceğini erkenden planlayarak, gelecekleri için bugünden birikim yapmaya başlayabilir %25 Devlet Katkısından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Erken BES yaptıranlara özel ilk katkı payınızın %25’i kadar Katılım Katkısı bizden*

Üstelik giriş aidatı ve yönetim gider kesintisi de ödemez birçok asistanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Erken Emeklilik Planı ile aylık 100 TL ve üzeri katkı payı ödeyerek erken yaşta biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Katkı Payı ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık periyodlarla yapabilirsiniz. Sisteme giriş tarihinizden itibaren en az 10 yıl sistemde bulunmak koşuluyla 56 yaşınızı tamamladıktan sonra emekliliğe hak kazanırsınız.

*%25 ekstra katılım katkısının üst sınırı 300 TL’dir.

Plan Detay Özellikleri
Erken Emeklilik Planı’na Albaraka Şubelerimizden başvurabilirsiniz.
Başlangıç aşamasında giriş aidatı alınmamaktadır. Sözleşmenin 5. yılı dolmadan önce ayrılma durumunda ertelenmiş giriş aidatı alınır. 5. yılını dolduranlarda, ölüm veya maluliyet nedeniyle ya da emeklilik hakkını kullanarak ayrılanlardan ertelenmiş giriş aidatı tahsil edilmez.
Erken Emeklilik Planı’nda herhangi bir Yönetim Gider Kesintisi alınmaz.
Ödemelerinizi banka hesabından veya kredi kartınızdan yapabilirsiniz.
18 yaş altı katılımcı için Katılımcı Ad ve Hesabına Katkı Payı Ödeyen kişinin, katılımcının yasal temsilcisi olması gereklidir. Sözleşme üzerindeki değişiklik işlemleri, sözleşmeyi oluşturan/ teklif formunu imzalayan yasal temsilci tarafından yapılacaktır.
18 yaşını dolduran katılımcılar, hakların devri ile sözleşmede yer alan haklarını katılımcı ad ve hesabına katkı payı ödeyen kişiden devir alabilme hakkına sahip olacaklardır.
Katkı payınızı gelir düzeyinize ve beklentinize göre arttırabilir ve ek katkı payı ödemeleri ile birikiminizi büyütebilirsiniz.
Bireysel Emeklilik Sistemi’nden emekli olmak için sistemde en az 10 süreyle kalmanız ve 56 yaşını tamamlamanız gerekir. İsterseniz emeklilik hakkınızı ileri bir tarihte kullanabilir, aynı avantajlarla tasarruf etmeyi sürdürebilirsiniz.
Birikimlerinizi Katılım Emeklilik* fonlarında değerlendirebilirsiniz. Fon dağılımını kendiniz seçebilir ya da size uygun fon önerilerimizden tercih yapabilirsiniz.
*Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından kurulan bireysel emeklilik yatırım fonları, Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. , KT Portföy Yönetimi A.Ş. , QInvest Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilmektedir.


Erken Katılım Emeklilik Planı